شرایط آسایشگاه کهریزک در مواجهه با ویروس کرونا چگونه است ؟

به گزارش چاپار نیوز، حسن کریمی، مدیر گروه سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی تهران، ضمن اشاره به روزهای آغازین شیوع کرونا در کشور، توضیحاتی را در خصوص مواجهه آسایشگاه کهریزک با این بیماری ارائه داد.

حسن کریمی ضمن اشاره به روزهای آغازین شیوع کرونا در کشور اعلام کرد: ۱۵ اسفند ۹۸ بود که به ما اطلاع داده شد وضعیت آسایشگاه کهریزک به لحاظ درگیری با ویروس کرونا نگران کننده است. از همین رو، دو تیم از دانشگاه علوم پزشکی تهران، برای بررسی موضوع به این آسایشگاه اعزام شدند.

وی ضمن یادآوری چالش‌های این آسایشگاه در مواجهه با ویروس کرونا، گفت: نکته قابل توجه در این آسایشگاه، وجود افراد سالمند بود که از مشکلات جسمی و حرکتی رنج می‌برند و آمدن این بیماری هم، بر شدت مشکلات آنها افزوده بود.

مدیر گروه سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطر نشان کرد: مهم‌ترین اقدام ما بعد از بررسی شرایط آسایشگاه، دستور دو هفته قرنطینه بود. یعنی، رفت و آمدها را به داخل آسایشگاه را ممنوع کردیم و بازرسان بهداشت محیط، تمام مواد غذایی را کنترل می‌کردند.

وی اینگونه ادامه داد: این قرنطینه دو هفته‌ای شامل پرسنل هم بود و در نهایت باعث شد بیماری را تحت کنترل در بیاوریم. به طوری که وضعیت آسایشگاه کهریزک در مقایسه با مرگ و میر سالمندان بر اثر کرونا در سایر کشورها، به مراتب بهتر و کمتر بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.