از سرگیری آزمایشات واکسن کرونا توسط آکسفورد

0 12

به گزارش چاپار نیوز، دانشگاه آکسفورد و شرکت آسترازنکا (AstraZeneca) مجددا آزمایشات خود را بر روی واکسن کرونا آغاز کردند.

به نقل از مدیکال اکسپرس، پس از بیمار شدن یکی از داوطلبان انگلیسی واکسن آزمایشی کرونا ، این تحقیقات مدتی بود که متوقف شده بود ولی پس از دریافت مجدد مجوز از مسئولان نظارتی انگلیس، محققان دانشگاه آکسفورد و شرکت داروسازی “آسترازنکا” اعلام کردند که آزمایشات خود را از سر گرفتند.

شرکت “آسترازنکا” روز چهارشنبه گفته بود که پس از مبتلا شدن یکی از داوطلبان این واکسن به یک بیماری غیرقابل توضیح، آزمایش واکسن را همراه با دانشگاه آکسفورد به طور کامل کنسل کرده است.

پس از کنسل شدن این آزمایشات، کمیته مستقلی برای بررسی ایمنی این واکسن شروع به کار کرد و بعد از آن شرکت آسترازنکا طی یک اعلامیه اظهار کرد: آزمایشات بالینی واکسن کروناویروس در انگلیس پس از تأیید مقامات نظارت بر سلامت داروها(MHRA) مبنی بر بی خطر بودن این آزمایشات در انگلیس از سر گرفته شده است.

دانشگاه آکسفورد پس از پایان تحقیقات، آغاز به کار مجدد این آزمایشات را تایید نمود و بیان داشت: در آزمایش‌های بزرگ از این دست، انتظار می‌رود که برخی از شرکت کنندگان بیمار شوند و برای اطمینان از ارزیابی دقیق ایمنی واکسن، هر مورد باید با دقت ارزیابی شود.

شرکت‌ “آسترازنکا” و دانشمندان از فشارهای سیاسی از جمله فشارهای “دونالد ترامپ” رئیس جمهور آمریکا اعلام نگرانی کرده بودند و گفته بودند که امیدوار هستند که این واکسن تا پایان سال جاری میلادی یا حداکثر اوایل سال آینده وارد بازار شود. 

پس از سرگیری این آزمایشات “شارلوت سامرز” مدرس مراقبت‌های ویژه در دانشگاه کمبریج ابراز خوشحالی کرده و گفت: ما برای مقابله با بیماری همه گیر کووید-۱۹ نیاز به تولید واکسن‌ها و روش‌های درمانی داریم که مردم با استفاده از آنها احساس راحتی کنند. بنابراین برای حفظ اعتماد عمومی بسیار مهم است که ما به شواهد پایبند بوده و قبل از اطمینان از توانایی در دسترس قرار گرفتن آنها، نتیجه گیری نکنیم.

 

واکسن آزمایشی کرونا آکسفورد در ایالات متحده بر روی ۳۰ هزار داوطلب  از ۳۱ اوت تست شده است و آزمایش‌ها بر روی گروه‌های کوچکتر در انگلیس، برزیل و آفریقای جنوبی هم ادامه دارد.

این واکسن موسوم به “AZD۱۲۲۲” جزو ۹ واکسنی است که در مراحل پایانی آزمایشات انسانی قرار دارند.

 

پس از وارد شدن پروتئین ویروس تضعیف شده “آدنو ویروس” به بدن که به عنوان “ویروس ایجادکننده سرماخوردگی برای کدگذاری پروتئین شاخک‌های کروناویروس جدید که از آنها برای حمله به سلول‌ها استفاده می‌کند” شناخته می شود، سیستم ایمنی بدن به کروناویروس حمله ور می شود.

در بیانیه شرکت “آسترازنکا” گفته شده است که: “آسترازنکا” به ایمنی شرکت کنندگان در آزمایش و بالاترین استانداردهای رفتاری در آزمایشات بالینی متعهد است. این شرکت به همکاری با مقامات بهداشتی در سراسر جهان ادامه می‌دهد و از زمان انجام تمام آزمایشات بالینی برای تهیه واکسن به طور گسترده، عادلانه و بدون جهت گیری از آنها راهنمایی گرفته است.

تاکنون بیش از ۹۰۰ هزار نفر در سراسر جهان پس از شیوع سراسری ویروس کرونا مرده اند و بیش از ۲۸.۵ میلیون نفر هم مبتلا شده اند.

ایالات متحده با بیش از ۱۹۳ هزار قربانی، بیشترین آمار مرگ و میر را در جهان دارد.

و دولت انگلیس پس از روند افزایشی ابتلا به کووید-۱۹ محدودیت‌های عمومی را تشدید کرده است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.