آزادسازی پولهای ایران توسط آمریکا در حال پیگیری است

به گزارش چاپارنیوز، سعید خطیب زاده روز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت در نشست خبری ضمن تسلیت شهادت امام علی (ع)، با اشاره به گاه شمار هفته گذشته وزارت امور خارجه، و نیز در مورد آزادسازی پولهای ایران اظهار داشت: دوشنبه گذشته، دکتر ظریف یک سفر منطقه ای را شروع کردند که پنج شنبه به ایران بازگشت. وزیر امور خارجه سپس به عراق، سپس عمان و کویت سفر کردند، در این کشورها که در روزهای دوشنبه، چهارشنبه و پنجشنبه انجام شده در مورد موضوعات دوجانبه منطقه ای و بین المللی و جهان اسلام به ترتیب با مقامات این کشورها گفتگو کردند.

وی افزود: همچنین تحولات حوزه خلیج فارس و تأکید مداوم بر همکاری همه جانبه در این منطقه محور این سفرها بود. این سفر منطقه ای بسیار موفق بود که دکتر ظریف به صورت فشرده در این چند کشور داشتند.

وی ادامه داد: هفته گذشته کمیسیون فصلی برجام ادامه جلسه خود را داشت که شنبه این هفته به پایان رسید و در این دوره، هیئت ایرانی شنبه شب برای انجام برخی رایزنی ها به پایتختها بازگشتند؛ آقای عراقچی و تیم مذاکره کننده ایرانی نیز به ایران برگشتند و در حال رایزنی در پایتخت هستند. همچنین چهارشنبه گذشته، بنده در مجمع عمومی سازمان ملل کمیته اطلاعات، در مورد انحصار فضای مجازی و اینترنت توسط ایالات متحده در برخی از کشورها و آزار و اذیت های ضد اطلاعاتی برخی از کشورها علیه برخی کشورهای دیگر صحبت کردم. در این هفته، کمیسیون مشترک برجام از روز جمعه کار خود را از سر می گیرد.

خطیب زاده درباره آزادسازی پولهای ایران توسط آمریکا، اظهار داشت: پیگیری هایی در زمینه برجام یا موضوعات مرتبط انجام شده و همچنان در حال پیگیری است. این گزارش ها از منابع آگاه منتشر نشده است و همانطور که قبلاً در مورد آزادسازی منابع مالی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور گفتیم، همه آنها باید در یک مکان آزاد شوند.

ادامه دارد ….

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.