آخرین مهلت واریز وجه مسکن ملی و تکمیل مدارک وام ودیعه اعلام شد

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص آخرین مهلت برای واریز وجه مسکن ملی اعلام کرد: پرداخت وام ودیعه در حال انجام است. آخرین مهلت ثبت نام، مهر ماه به اتمام رسید و در مرحله دوم نزدیک به ۲۰۰ هزار برای دریافت وام ودیعه ثبت نام کردند.

به گزارش سایت خبرگزاری چاپار نیوز، محمود محمودزاده، معاون امور مسکن و ساختمان در گفت‌وگو با یکی از رسانه های خبری درباره تعداد متقاضیان مسکن ملی که به دلیل عدم واریز وجه اولیه حذف شده‌اند، بیان کرد: به همه استان‌ها ابلاغ شده متقاضیانی را که در مراحل قبل ثبت نام کرده‌اند اما واریز وجه انجام نداده‌اند را تا پایان آبان‌ماه تعیین تکلیف کنند. ابهامی در ارسال پیامک‌ها وجود دارد و برخی از ثبت‌نام کنندگان ادعا می‌کنند که پیامک برای آنها ارسال نشده است.

این مقام مسئول درباره آخرین مهلت واریز وجه مسکن ملی افزود: از این رو آخرین مهلت برای واریز وجه را تا پایان آبان ماه تمدید کرده‌ایم و این اخرین مرحله مهلت به افراد است و از تمام استان‌ها خواسته شده، هر گونه اطلاع رسانی از طریق رسانه‌ها و جراید محلی و صدا و سیما که درباره واریز وجه لازم است را انجام دهند.

وی به این سوال که آیا با ریزش احتمالی انصراف‌دهندگان، امکان ثبت نام مرحله دوم مسکن ملی و بازگشایی سامانه وجود دارد، پاسخ داد: از تمام استان‌ها خواسته شده که اراضی جدید که ظرفیت خالی وجود دارد به طرح اضافه کنند یا در صورت امکان ظرفیت جدید تولید شود، همچنین احتمالا از محل انصراف‌دهندگان و کسانی که تا پایان آبان ماه اورده اولیه واریز نکرده‌اند ظرفیت جدیدی ایجاد می‌شود. بنابراین قرار بر این است که تا پایان آبان ماه به یک جمع‌بندی برسیم و برای ثبت نام جدید و شرایط ثبت نام مجدد تصمیم بگیریم.

معاون وزیر راه و شهرسازی ضمن اشاره به امکان آغاز مرحله دوم ثبت نام مسکن ملی گفت: به طور قطع در ثبت نام جدید اولویت با مناطقی است که قبلا ثبت نام نشده‌اند.

محموزاده در خصوص اجرای وام ودیعه، گفت: پرداخت وام ودیعه در حال انجام است. آخرین مهلت ثبت نام، پایان مهر ماه به اتمام رسید و در مرحله دوم نزدیک به ۲۰۰ هزار برای دریافت وام ودیعه ثبت نام کردند.

وی ادامه داد: بنابراین در دو مرحله  ۶۵۰ هزار نفر ثبت نام کردند.

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: از تمام کسانی که ثبت نام کرده‌اند درخواست داریم هر چه سریع‌تر نسبت به تکمیل پرونده و مدارک خود اقدام کنند چراکه در غیر این صورت امکان پالایش نخواهیم داشت و در غیر این صورت نمی‌توانیم این افراد را  به بانک معرفی کنیم.

این مقام مسئول درباره فرصت تکمیل پرونده افزود: ثبت‌نام کنندگان تا پایان آبان ماه فرصت تکمیل پرونده دارند تا بتوانیم آنها را به بانک‌های عامل معرفی کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی ضمن اشاره به این امر که از نظر منابع برای پرداخت وام ودیعه مسکن هیچ مشکلی وجود ندارد، بیان کرد: منابع مورد نظر برای پرداخت وام ودیعه ۲۰ هزار میلیارد تومان است و از این نظر مشکلی نداریم و اگر تمام ۶۵۰ هزار نفر هم که واجد شرایط باشند، می‌توانیم به آنها وام ودیعه را بپردازیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.