۱۰ ساعت پایانی شماره ۱۰ اسطوره فوتبال آرژانتین چگونه گذشت؟

اسطوره فوتبال آرژانتین چهارشنبه به دلیل حمله قلبی در ۶۰ سالگی جان خود را از دست داد.

به گزارش چاپار به نقل از مارکا، دیگو آرماندو مارادونا چهارشنبه در ۶۰ سالگی درگذشت. از روز عمل تومور (سوم نوامبر) تا هنگام مرگ (بیست و پنجم نوامبر) اسطوره فوتبال آرژانتین روزهای زیادی سپری شد اما به گفته نزدیکانش دوران نقاهتش به خوبی پیش می‌رفت و وی رو به بهبودی بود. مطمئنا حمله قلبی کشنده او، ربطی به تومور نداشت. اما ۱۰ ساعت پایانی شماره ۱۰ ابدی به این صورت گذشت:

محله سن آندرس

خانه مارادونا در منطقه تیگره بوینس آیرس قرار دارد. اسطوره فوتبال آرژانتین دوران نقاهتش را در آنجا سپری می‌کرد. یک اتاق با تجهیزات پزشکی تقریبا کاملی در آنجا بود تا به خوبی از اسطوره آرژانتینی مراقبت شود و سلامتی‌اش به خطر نیفتد. روند بهبودی دیگو به خوبی پیش می‌رفت و لئوپولدو لوکه، دکترش خیلی خوشبین بود.

ساعت ۱۰ صبح چهارشنبه

مارادونا بیدار و از روی تخت خود بلند شد، چیزی خورد و کمی راه رفت و مجددا به تخت برگشت تا استراحت کند. مانند همیشه در کنارش  ماکسی، دست راستش، مورلا، دامادش و جانی وکلیش به همراه برادر زاده اش و خدمتکار حضور داشتند.

ساعت ۱۲ ظهر همان روز

دیگو در حال استراحت بود. سوییس مدیکا، پرستار به همراه یک روانشناس همیشه در کنارش حضور داشتند. او ظهر به دارو نیاز داشت و به همین علت باید بیدار می‌شد اما واکنشی نشان نداد. در این لحظه بود که کلارین خبر داد حال اسطوره فوتبال آرژانتین وخیم است.

رسیدن آمبولانس ها

او واکنشی نشان نداد. مارادونا به سرعت تحت نظر پزشکان قرار گرفت اما کسی نتوانست برایش کاری انجام هد. دالما، جیانیا و یانا در مسیر خانه پدرشان بودند. پنج آمبولانس سریعا خود را به خانه مارادونا رساندند اما در طول این یک ساعت کسی نتوانست برای دیگو کاری انجام دهد و عمل احیا بی نتیجه بود. کلارین خبر درگذشت اسطوره فوتبال آرژانتین را اعلام کرد. او برای همیشه ما را ترک کرده بود. نارسایی قلبی منجر به اِدِم ریه اش شده بود و بدین ترتیب استراحت شماره ۱۰ آرژانتین تا ده ها سال بعد ابدی شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.